Biodegradable Materials and Products Supplier - Fancyco

PLA polimer REVODE105

Përshkrim i shkurtër:

REVODE105 is one kind of modified PLA which is specifically designed for transparent straws. Properties of REVODE105   PLA resin REVODE105 Testing methods Physical properties Density (g/cm3) 1.25±0.05 GB/T1033-1986 Melt flow rate ( g/10min ,190℃/2.16Kg) 3-8 GB/T3682-2000 Heat distortion temperature (℃) 60   Molding shrinkage rate (parallel  melt flow direction) 0.005 ISO294-4:2001 Molding shrinkage (vertical melt flow direction) 0.003   ISO294-4:2001 Mechanical properties ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  REVODE105 është një lloj i modifikuar PPSH e cila është projektuar posaçërisht për straws transparente.

  Prona e REVODE105

    PLA rrëshirë REVODE105 metodat e testimit
  vetitë fizike
  Densitet (g / cm3) 1.25 ± 0.05 GB / T1033-1986
  Shkrihet rrjedha kursit (g / 10min, 190 ℃ / 2.16Kg) 3-8 GB / T3682-2000
  Temperatura shtrembërim ngrohjes (℃) 60  
  shkalla e derdhur tkurrje (shkrihet paralel drejtimin e rrjedhjes) 0,005 ISO294-4: 2001
  Derdhur tkurrje (vertikale shkrihet drejtimin e rrjedhjes) 0.003   ISO294-4: 2001
  vetitë mekanike
  forca elastik (Mpa) 45-60 GB / T1040-2006
  Zgjatimi në pushim (%) ≥ 10 GB / T1040-2006
  forca e ndikimi (KJ / m2, Izod) 3 GB / T1043-2008

  Aplikimet:

  Rrëshirë REVODE105 PLA është i përshtatshëm për përpunimin e straws jo ngrohje-rezistente dhe transparente të drejtë, jo të përshtatshme për straws lakuar.

  përpunimit të informacionit

  Rrëshirë REVODE105 mund të jenë të përpunuara në tradicionale polypropylene (PP) kashtë nxjerrje derdhur makinë. Kur përpunimin, ju lutem vini re:

  I: Temperatura e përpunimit (temperatura specifike duhet të jetë i optimizuar):

  Nxehtësia pjesën e parë (pranë ushqimit të fytit): 130-150 ℃, pjesët e tjera: 160-180 ℃ rrëshirë PLA REVODE105 fillon shkrin në temperaturë mbi 60 ℃, në rast të temperaturë shumë të lartë në të ushqyerit fyt çon në grumbullim rrëshirë dhe të ushqyerit unsmooth, ajo është e rekomanduar për të derdh ujë ftohës në xhaketë në të ushqyerit seksion fyt.

  Sepse REVODE105 është më e brishtë se rrëshirë tradicionale PP, të dy skajet mund të thyejnë kur prerja tub. Është e rekomanduar për të kontrolluar temperaturën e ujit në rezervuarin e ujit në mes të 35 dhe 40 ℃, të siguruar tub ka temperaturë të lartë, kur prerja, duke shmangur plasaritje të lehtë.

  II: Color përzierja

  Nëse produkti duhet të jetë me ngjyrë, të sigurt për të përdorur toner veçantë ngjyra ose me bazë të PLA mjeshtër ngjyra grumbull. toner pahijshme ose ngjyra master grumbull mund të çojë në produktin e brishtë, sipërfaqe unsmooth produktit dhe madje edhe në gjendje për të nxjerr.

  Nëse materialet ngjyrë përzierja nuk mund të përdoret brenda 2 orësh, është e rekomandueshme të mos i përdorin 25 kg / rrëshirë qese të gjitha përnjëherë, në vend të kësaj, përdorni gjysmën e saj dhe për të nënshkruar gjysmën tjetër me një pajisje të nxehtë nënshkrimin në të njëjtën kohë. Qëllimi është për të ekspozuar material me ajër sa më e shkurtër.

  III: tharjes

  REVODE105 është përpunuar nga tharja kristalizimi, dhe përmbajtja e lagështisë është më pak than400 ppm. Rrëshirë që ruhen në qese fletë metalike prej alumini, i mbrojtur nga kuti ose qese jashtë mund të përdoret direkt. Mbani paketën vulosur deri gati për t'u përdorur dhe menjëherë reseal ndonjë material të papërdorura, ose rrëshirë do të thithin lagështi. Pas se, rrëshirë mund të paraqesë një lëvizshmërinë në rritje gjatë procesit, dhe produktet mund të kenë prona brishtë, tkurrje sipërfaqe. Nëse rrëshirë ekspozuar në atmosferë për më shumë se një orë, ajo duhet të ri-tharë para përdorimit, ndryshe, rrëshirë mund të përdoret direkt. Mundësia e thithjen e lagështi nuk mund të përjashtohet, nëse rrëshirë ekspozuar në atmosferë me lagështi të lartë.

  Kur ri-tharje rrëshirë, ajri un-dehumidified nxehtë është e ndaluar, sepse pa dehumidifier, jo vetëm efekt tharje nuk mund të merret, por edhe shpejtësia e Absorbance ujit rrëshirë PLA mund të përshpejtohet. Ajri dehumidified mund të garantojë efekt tharje e rrëshirë PLA në tharëse. Kur përdorni furrë të përgjithshme, pajisjet dehumidification duhet të përdoret për të dehumidify e ajrit në serinë oven.SD-H i dehumidifiers huall-rrota të tipit të furnizuara nga Shini Pla stics Technologies Inc. janë rekomanduar me forcë për PLA tharje, pajisje të tjera me të njëjtën efekti dehumidified gjithashtu mund të zgjidhen.

  Kushtet tipike tharje janë paraqitur në tabelën e mëposhtme:

  tharje Parametri Cilësimet tipike
  Residence Koha (orë) 2-3
  Air Temperatura (℃) 80 (Temperatura e furrës normal)
  Air Dew Point (℃) -40 (Temperatura e dehumidifier)
  Air Flow Rate (m3 / hr-kg rrëshirë) > 1.85

  Njoftim:

  Mbylle prish planet në fund të plesht dhe pastroj fuçi kur mbylljen makinë për kohë të shkurtër (brenda 30 min), duke shmangur bllokimin e fytit ushqimit. Hapni prish planet dhe ushqeni rrëshirë pas konfirmimit të ri-filluar injeksion.

  Nëse ndryshuar ngjyrën dhe shpërbëheshin ndodhur gjatë procesit të derdhur, pastroj fuçi menjëherë për të vëzhguar gjendjen e materialit. Të mbajtur në drejtimin nëse materiali është normal, ose të rregullojë parametrat.

  Trajtimi Mbulimi i materialeve të rinovueshme:

  Produktet e pakualifikuar të prodhuara në procesin e prodhimit revode105 mund të jenë të përpunuara dhe të përpunuara me proporcionin e ri materials.The të kësaj nuk duhet të jetë shumë e madhe, përndryshe produkti do të jetë shumë i brishtë.

  Materialet ricikluara mund të trajtohen në dy mënyra:

  Në procesin e prodhimit, ajo është drejtpërdrejt comminuted dhe përcolli plesht me anë të automatike materialit të ri feeding.The është përdorimi i përzier, por duhet për të siguruar që temperatura kovë nuk është më e lartë se 60 gradë, përndryshe nuk mund të jetë material ngjitës ( Mënyra e rekomanduar e përdorimit)


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat !