Тутун амбалажа

Имаме целосен спектар на искуства во извозот на суровини за цигари, вклучувајќи хартија Алуминиумска фолија, ацетат забавува, БОПП филм, Plug хартија за завиткување за филтер прачка, цигари хартија за завиткување, Внатрешна рамка одбор за цигари пакување, Солза лента, а ѓубрето хартија.

пиење слама

Проблемот со пластични: 1.6 сламки по лице dayAmericans користи доволно да се заврши околу земјата за 2,5 пати некогаш ден. Повеќето од нив се пластика straws.Ecosystem PollutionBecause тие се толку лесни, сламки удар во вода начини, каде што тие се упатат кон морето и наштети wildlife.Not рециклира Не-biodegradablePlastic сламки не може да се рециклираат. Тие не се распаѓаат и се загадува нашата земја и нашите oceans.It е време да ECO! Ние специјализирана за биоразградлив diposables, вклучувајќи шеќерна трска отпад од шеќерна трска tablewares, wheet слама храна контејнери, како што се чаши, Мида, сад, лента, плоча и така натаму и други за еднократна употреба предмети што се користат во ресторани, излети и забави.

Printing

Pla е еден вид на материјал за пакување од фабриката. храна нејзината безбедност е повисока од традиционалните пластични контакт. Конвенционалните пластика користење ефект се постигнува кога перформанси производи, 100% биоразградлив и напуштање. Без разлика дали тоа се користи за пресување во калапи разнесени филм, смола Polylactic киселина може да биде совршен. Ова не е само материјална промена, исто така, им даде на корисниците подобро искуство на производот, не само во процесот на обработка за ниски емисии. Откако се откажа во исто време, исто така, се обрне внимание на заштитата на животната средина.

THERMALROLL

Thermal roll for bank, shop, restuarant POS receipt use. thickness 45gsm, 48gsm, 60gsm, 70gsm , width 57mm, 80mm available, length and diameter will as per customer's option.

компанијата Историја

  • about_img

Fancyco was found in 2004. Our company became a golden supplier in Alibaba.com and Made-in-China.com over 20 years, we are specialized in tobacco packing and printing materials.It was a significant turning point in 2005 which we have our own factory. In 2015 Fancyco successfully entered Nigeria and Uganda market and set up No.1 brand of the sticker paper and hygiene products in these countries. now we are developing new green energy storage battery and matterials component.

Вести& Настани

Thermal Paper: The Preferred Choice in Printing POS Rolls for Supermarkets and Banks
High Quality PE Seperator For Lead Acid Battery
High Permeability Tipping Paper For Cigarette Filter Packing
Premium Quality Hot Sell Baby Training Pant
Easy Use Comfortable Adult Training Pant

WhatsApp Online Chat !