Biodegradable Materials and Products Supplier - Fancyco

ѓубрето хартија

Краток опис:

PRODUCT  DETAILS: Quality Standard All products with ISO9001 standard certificate Material PE coated +pure wood base paper Features      1,Permeability:Low,Medium,High,you can choose perforation paper 2,width: upon yours, normal from 50mm-64mm 3,length:3000m for you choose 4,inner dia:66mm, special requirement acceptable 5,Grammage: 33gsm-36gsm Special request    1, can do embossed,laser logo,printing as requirement 2,any color can print,the popular color is yellow dots ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детали за производот:
  Стандардот за квалитет Сите производи со ISO9001 стандардот сертификат
  материјал PE обложени + чисто дрво база на хартија
  карактеристики 

   

   

  1, Пропустливост: Ниско, Средно, можете да изберете перфорација хартија
  2, Ширина: По твое, нормално од 50mm-64mm
  3, должина: 3000m за да изберете
  4, внатрешен Кол: 66mm, посебни барања прифатливо
  5, Grammage: 33gsm-36gsm
  посебно барање 

   

  1, може да се врежана, ласерски логото, печатење, како на барање
  2, било која боја може да печати, популарниот боја е жолта точки
  пакување начин Спакувани во стандардни картон
  користење цигара филтер хартија за завиткување
  MOQ 3 тони

  Вовед:

  Ѓубрето хартија во директен контакт со усните на пушачи, па печатење на ѓубрето хартија на нашата компанија ги исполнуваат барањата за печатење на нетоксични мастила и лакови ги исполни стандардите за хигиена на храната, и има некои отпорност на вода и влажни сила.

  Палета на производи: ние ги користиме печатење intaglio и може да обезбеди различни технички барања со печатење, бисер, топла фолија печат и ласерски перфорација на ѓубрето хартија за клиентите .Customized логоа, различни нијанси на бои и линии може да се печатени врз плута ѓубрето хартија и бели ѓубрето хартија да ги задоволат специфичните барања на нашите клиенти. База на хартија се исто така достапни.

  ТЕХНИЧКА СПЕЦИФИКАЦИЈА

  ЕДИНИЦА

  Типична вредност

  СТАНДАРД

  ОСНОВА НА СУПСТАНЦИ

  g / m 2

  31,0-38,0 ± 1.3

    GB / T451.2

  порозност

  Кореста

  00.0-1500.0 ± 20

  _____

  Јачина на истегнување

  kN / m

  ≥1.4

    GB / T12914

  Издолжување (р)

  %

  ≥1.0

    GB / T12914

  Пепел (база на CaO)

  %

  6.0 ~ 15.0

    GB / T12655

  MOISTUREAT ИСПОРАКА

  %

  6.0 ± 1.5

    GB / T462

  нечистотија

    0,3 ~ 1.5mm 2

  Точка / m 2

  ≤40

    GB / T1541

   1.0 ~ 1.5mm 2

  ≤2

   > 1.5mm 2

  ≤0


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !