Biodegradable Materials and Products Supplier - Fancyco

слама хартија за завиткување

Краток опис:

Увезени од меко дрво, производство на дрвени предмети пулпа Постепено го замени пластична амбалажа и широко се користи за пијалаци, млечни производи, стапчиња за јадење пакување, чепкалка пакување Не алуминиум, арсен и други штетни материи со чиста, не-токсични, без вкус, лесно да се деградира и други предности со чиста, не-токсични, без вкус, лесно да се деградира и други предности Нашите хартија е направена од 100% квалитетот Богородица дрво каша и има добри slitting на рабовите Вид на специјална хартија за завиткување пиење сламки и toothp ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Увезените иглолистен, производство дрвени предмети пулпа

  Постепено да ги заменат пластична амбалажа и широко се користи за пијалаци, млечни производи, стапчиња за јадење пакување, чепкалка пакување

  Не алуминиум, арсен и други штетни материи со чиста, не-токсични, без вкус, лесно да се деградира и други предности со чиста, не-токсични, без вкус, лесно да се деградира и други предности

  Нашите хартија е направена од 100% квалитетот Богородица дрво каша и има добри slitting на рабовите

  Вид на специјална хартија за завиткување пиење сламки и чепкалки за заби

  Исто така, нашиот производ има сертификат SGS и ги задоволува стандардите ФДУ 

  Нормално супстанција е 24-44gsm, ширина е 26-50mm, но можеме да го прилагодите според вашите барања

  Нашиот метод е пакување во картонска кутија / палета

  детални информации за производот се како подолу

  Технички податоци на состојба на пластична сламка цевки хартија за завиткување

  ТЕХНИЧКА СПЕЦИФИКАЦИЈА

  ЕДИНИЦА

  Типична вредност

  СТАНДАРД

  СУПСТАНЦИ

  g / m 2

  25,0-40,0 ± 1.3

    GB / T451.2

  порозност

  Кореста

  0.0

  _____

  Јачина на истегнување

  kN / m

  ≥1.00

    GB / T12914

  Издолжување (р)

  %

  ≥1.0

    GB / T12914

  Пепел (база на CaO)

  %

  6.0 ~ 15.0

    GB / T12655

  белина

  %

  ≥80

    GB / T7974

  MOISTUREAT ИСПОРАКА

  %

  4.5 ± 1.5

    GB / T462

  нечистотија

    0,3 ~ 1.5mm 2

  Точка / m 2

  ≤40

    GB / T1541

   1.0 ~ 1.5mm 2

  ≤2

   > 1.5mm 2

  ≤0


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !